Upravte si obchodní podmínky! Informační povinnost o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů.

obchodni-podminky.jpg
Novela zákona o ochraně spotřebitele nově stanovuje právo spotřebitele na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb.  

Nová povinnost se týka i úpravy smluv a  obchodních podmínek

Obchodníkům je nově uložena povinnost ve svých obchodních podmínkách či smlouvách informovat spotřebitele o tomto jeho právu s uvedením toho, jaký orgán je příslušný pro alternativní řešení sporů! Nejčastěji se tedy bude jednat o Českou obchodní inspekci, nebo jiný orgán pro specializované oblasti, například Český telekomunikační úřad pro oblast elektronických komunikací a poštovních služeb.

 

Tato infomace musí dále zahrnovat též internetovou adresu tohoto subjektu. 
 
 

Provozujete internetové stránky? Platí to i pro vás

Jestliže prodávající je provozovatelem internetové stránky, musí tyto informace uvést i na těchto internetových stránkách. Pokud smlouva uzavřená mezi prodávajícím a spotřebitelem odkazuje na obchodní podmínky, uvede tyto informace rovněž v těchto obchodních podmínkách.Miriam Bachyncová

Zakladatelka portálu Právní Servis 24, pracovala jako advokátka v advokátních kancelářích v Česku a na Slovensku a ve Fortune 100 nadnárodních společnostech. V společnosti IBM působila jako in-house právník a ve společnosti Accenture na regionálních manažerských pozicích. Ve svěřeném regionu zavedla a řídila novou disciplinu contract management a outsourcing právních procesů. Věnovala se IT právu, duševnímu vlastnictví, data privacy, AO/IO/ BPO outsorucingu a  mezinárodním smlouvám. Následně zaváděla globální inovaci nákladově efektivního modelu řízení interního právního a CM oddělení v korporaci a efektivní dodávání právní služby, tzv. near a offshore model interní právní podpory. Řídila síť servisních center pro právní a CM podporu s prvky outsourcingu. V současnosti se zaobírá internetovými projekty a strategickým poradenstvím v oblasti řízení multigeografických právních oddělení firem a korporací, business developmentu, zaváděním a implementací interních firemních a právních procesů, startupům a outsourcingu.

View Miriam Bachyncova's LinkedIn profile View Miriam Bachyncova's profile


zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 1931277

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít