Opt-in u obchodních korporací

Opt-in u obchodních korporací

Obchodní korporace, vzniknuvší před 31. 12. 2013 mají nyní již pouze necelý rok na to, aby se podřídily zákonu o obchodních korporacích jako celku. Tato možnost, zvaná obecně jako „opt-in“ však dle přechodných ustanovení zákona o obchodních korporacích vyprší do dvou let od jeho účinnosti, tj. k 1. 1. 2016.

V čem je pro společnosti opt-in výhodný?

Především posiluje právní jistotu. Podřízením se zákonu o obchodních korporacích totiž dojde k zamezení k „dvoukolejnosti“ úpravy, na jejímž základě dojde k zamezení nepřehlednému stavu, při kterém se některé právní vztahy uvnitř společnosti budou řídit zákonem o obchodních korporacích a některé stále již zrušeným obchodním zákoníkem. V této souvislosti by se tak proto mohlo například stát, že nedodržení obchodním zákoníkem předepsané formy právního jednání by způsobilo až jeho absolutní neplatnost. V tomto kontextu lze proto podřízení se zákonu o obchodních korporacích jako celku nanejvýš doporučit.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2198355

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít