Jak často můžete změnit zdravotní pojišťovnu?

pravniservis24.cz
Ještě donedávna platilo, že zdravotní pojišťovnu bylo možné změnit pouze jednou ročně. Toto však již neplatí.

Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění tuto praxi změnila tak, že změnit zdravotní pojišťovnu je možné ke dvou datům ročně, a to k 1.1. a 1.7. Zachován však zůstal interval, ve kterém lze zdravotní pojišťovnu měnit, a to jednou za 12 měsíců.

 

Výjimkou z těchto termínů je situace, kdy je zdravotní pojišťovna v likvidaci, nebo pokud byla nad zdravotní pojišťovnou zavedena nucená správa, případně došlo ke sloučení zdravotních pojišťoven.

 

Při narození dítěte se právo na výběr pojišťovny neuplatní. Dítě se automaticky ze zákona stává pojištěncem pojišťovny u které je pojištěna matka dítěte.

 

Novela zákona také zavádí pravidlo, že pokud je osoba v cizině a neprokáže, že uzavřela zdravotní pojištění v cizině, bude muset doplatit pojistné zpětně tak, jako by k odhlášení nedošlo, penále se v takovém případě nevymáhá.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 1931145

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít