Doktorský titul, aneb k čemu vlastně je?

Doktorský titul, aneb k čemu vlastně je?
JUDr. neboli juris utriusque doctor je akademický titul jenž v historickém kontextu osvědčoval znalosti obojího, tj. civilního i církevního práva. Jaké je však jeho využití v současnosti?

Za důvodem, proč je titul JUDr. mezi právníky stále tak žádaný je třeba se podívat o několik desítek let zpět do minulosti. V poválečném období byl totiž prvorepublikový titul JUDr. zrušen, přičemž absolventi právnické fakulty získávali pouze titul promovaného právníka. Jakkoliv byl následně v 60. letech malý doktorát opět zaveden (a následně opět zrušen mezi lety 1990-1998), mezi širší veřejností zůstal zachován úzus, na základě kterého byl považován za právoplatného právníka pouze absolvent právnické fakulty s titulem JUDr.

Jakkoliv je dnes malý doktorát fakticky postaven na roveň vzdělání magisterskému (Mgr.), vnímá mnoho lidí, především starší generace, i nadále jako plnohodnotného právníka pouze právníka s doktorským titulem. Budete-li proto chtít oslovit i tuto cílovou skupinu, bude se mu zmiňovaný titul bezesporu více než hodit.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2198223

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít