Případové studie - příklady využití našich služeb

Na jednoduchých příkladech Vám budeme demostrovat, v jakých různých formách a jakým způsobem služby Právního servisu 24 nabízíme a jak je lze využít.

 

Právní servis pro provoz a operativu firem

 

  • Farmaceutická společnost HELP-ILL zabývající se výzkumem a vývojem léčiv se rozhodla, že zahájí distribuci svých preparátů na území České a Slovenské republiky. Vzhledem ke skutečnosti, že HELP-ILL je na českém a slovenském trhu nováčkem, obrátila se na Právní servis 24, aby jí v právní rovině zajistil kompletní podklady pro vstup společnosti HELP-ILL na tuzemský trh. Právní servis 24, díky svým jazykově vybaveným odborníkům, vyhověl požadavkům HELP-ILL a vytvořil dvojjazyčné kompletní podklady zahrnující mj. pracovní smlouvy pro nové zaměstnance, smlouvy s místními dodavateli, obchodní podmínky, reklamační řády, definoval compliance povinnosti společnosti a poskytl poradenství v průběhu celého procesu.

Externí firemní právníci

Obec Lumčice standardně zaměstnává jednoho právníka, který se stará o veškerý chod obce po právní stránce. V prosinci roku 2014 se však jejich zaměstnanec ocitl následkem úrazu v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Obec potřebovala vzhledem ke končícímu dotačnímu období rychle dořešit právní problémy vzniklé v průběhu realizace stavby domova pro seniory, na který dotace žádala. Z tohoto důvodu se obec Lumčice obrátila na Právní servis 24 – získala tím právníka, který jí byl k dispozici přesně, kdy potřebovala a cílenou podporou vše vyřešil.

 

  • Společnost nadnárodního charakteru Airprum SE má poměrně dobře rozvrženou strukturu svých oddělení, která zajišťují chod společnosti. Ve většině právních případů si také vystačí s řešením, jež jí navrhuje vlastní právní oddělení. Po účetní uzávěrce zjistilo vedení společnosti, že se jim nevyplatí provozovat vlastní účetní oddělení a výhodnějším bude kompletní účetnictví předat externí společnosti. Na tuto outsourcingovou smlouvu si však jejich právní oddělení netroufalo – vedení zejména nechtělo podcenit otázku mlčenlivosti externí společnosti o ekonomických údajích Airprum SE – proto se obrátili na Právní servis 24.

 

Právní servis pro začínající firmy – start-upy

Mladý student Informačních technologií Jan měl již v průběhu svých studií podnikavého ducha – podařilo se mu vytvořit aplikaci pro mobilní telefony, která hospodárným způsobem závratně prodlužovala výdrž baterie. Jelikož již měl několik nabídek od potenciálních investorů, rozhodl se kontaktovat Právní servis 24, aby jeho právníci v souladu s autorským zákonem ochránili Janovu aplikaci, založili Janovi společnost LIVE BATTERY a prověřili a sjednali smlouvy s novými investory.

 

Právní servis pro občany, právní služby online

 

  • Když se paní Jana dočetla v novinách, že byl starý občanský zákoník nahrazen novým, rozhodla se nechat si překontrolovat všechny smlouvy, které již v roce 2014 uzavřela – vůbec totiž netušila, zda-li jsou smlouvy platné či nikoliv. Dále pak vzhledem ke svému blížícímu se důchodu požádala právníka Právního servisu 24 o radu v dědických záležitostech, protože ještě za svého života chtěla rozhodnout o osudu veškerého svého majetku.

 

Manželé Novákovi již delší dobu žili v odloučení. Vlastně už oba pomýšleli na rozvod, ale ani jeden z nich neměl odvahu jít za právníkem – co by si o tom pomysleli sousedé, kdyby je viděli, jak vcházejí do advokátní kanceláře?! Pan Novák by klidně zajel do vedlejšího města, ale vzhledem k pracovní vytíženosti mu zbyl čas vždy až večer, a to už všude měli zavřeno. Proto využil služeb Právního servisu 24, kde mu zkušený právník poradil na dálku přes internet. Pan Novák nejenže dosáhl vyřešení rozvodu, ale velmi si pochvaloval spolupráci přes internet, kdy nemusel nikam cestovat a vše vyřešil z klidu domova.

 

  • Mladá maminka Věrka si v průběhu své rodičovské dovolené začala přivydělávat pečením dortů, které jsou pokryté fondánem a vždy krásně tématicky zaměřeny. Aby zvýšila zájem zákazníků, zadala jedné společnosti tvorbu jejích webových stránek. Přála si jednoduchý web, kde budou hlavně fotografie vyrobených dortů a kontakt na ni. Bohužel se vytvoření webových stránek nedočkala – společnost, se kterou uzavřela velmi stručnou objednávku, si vzala zálohu a nedodala žádný výsledek. Naštěstí si Věrka všimla, že objednávka má ustanovení o pokutách, jak však pokuty vymoci? A jak je to s doménou – zůstane registrovaná na paní Věrku? Obrátila se na Právní servis 24 a nyní již bezstrarostně pokračuje ve svém podnikání i s novými webovými stránkami od jiné důvěryhodnější společnosti.

 

Služby pro advokátní kanceláře – outsourcing právních procesů

Pražská advokátní kancelář Lawyer & partners letos na podzim získala významného obchodního klienta z Rakouska, kterému měla poskytovat komplexní právní poradenství. Jelikož však do té doby neměla kancelář Lawyer & partners zatím žádné zkušeností s rakouským právem a zároveň jí chyběli zaměstnanci, kteří v tu dobu byli přiděleni na dočasnou výpomoc pobočce Lawyer & partners ve Velké Británii, využili společníci této advokátní kanceláře služby Právního servisu 24. Získali tím odborníky, kteří jim pomohli s orientací v rakouském právu a dočasně zastoupili chybějící kolegy. Lawyers & partners tím se tím pádem obohatili o tolik potřebné informace pro spolupráci s rakouským partnerem a hlavně již v počátku zabránili prodlevě s poskytováním služeb, a tak případné ztrátě tolik lukrativního obchodu.

 

Contract Management - správa a řízení firemních smluv

 

  • Developerská společnost Fun Houses Ltd. se potýkala s velkým množstvím smluv na prodej jendotek v jejich nemovitostech. Smlouvy dělali klasickým způsobem tištěných verzí a s ukládáním na osobní počítače. Kontaktovali proto Právní servis 24, aby jim vymysleli moderní řešení na zefektivnění práce se smlouvami. Konzultanti Právního servisu 24 se rychle seznámili s vnitřním fungováním Fun Houses v oblasti smluv a navrhli řešení, které využívá cloudové úložiště smluv, s elektronickým podepisováním smluv. Tím Fun Houses vyřešili ztrátu přehledu o vlastních smlouvách a administrativu s tim spojenou. A nejen to. Na přehled práv a povinností z každé smlouvy dnes používají online nástroje, které jim o těchto povinnostech dávají maximální přehled. Jsou také okamžitě informováni o expiraci platnosti té, které smlouvy, nebo o smluvních pokutách , na které mají nárok .

Známá outsourcingová společnost vyhrála tendr na outsourcing účetního oddělení pro nemocnice na jihu ČR. S pomocí nejmenovaného advokáta, který neměl dostatečnou praktickou zkušenost s outsourcingem, dali dohromady smlouvu s fixním rozsahem služeb a definovali cenu služby. Bohužel celé řešení se po čase stalo pro outsourcingovou společnost vysoce ztrátové, protože rozsah služeb byl definován nedostatečně a nekonkrétně a na fixní cenu, bez možnosti navýšení za extra služby. Po povolání konzultantů Právního Servisu 24 se zjistilo, že se nedostatečně věnovalo právě přílohám smlouvy, které jednak nebyly dostatečně propojeny s hlavní částí smlouvy, ale především rozsah prací byl vágní a nedostatečný na to, co bylo v praxi potřeba dodávat. Outsorucingová společnost tak financovala z vlastních zdrojů potřebné aktivity a nakonec musela od smlouvy s velkou hanbou a především ztrátou, odstoupit. Právníci Právního Servisu 24 firmě následně připravili vzory outsourcingové smlouvy pro další případy a vyjednali podmínky s dalším klientem.


Pozn.-jména účastníků a firem jsou anonymizované


Poptat službu


Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít