Zrušení regulačních poplatků

Zrušení regulačních poplatků

Od 1. ledna 2015 již nově nebudete muset za návštěvu u lékaře platit regulační poplatek ve výši 30 Kč. Odpadá rovněž povinnost platit regulační poplatek za recepty. Tyto poplatkové povinnosti tak budou následovat osud stokorunových poplatků za pobyt v nemocnici, které byly zrušeny již dříve.


V souladu s Programovým prohlášením vlády tak od nového roku fakticky dochází k návratu do doby před 1. 1. 2008, kdy byly předmětné regulační poplatky zavedeny. Premiér Bohuslav Sobotka tento krok okomentoval tak, že „zrušení regulačních poplatků je důležitým krokem vlády pro zajištění dostupné veřejné zdravotní péče." Výpadek příjmů z regulačních poplatků ambulancí a lékáren by měl být přitom navýšen z vyšších státních odvodů.

Po novém roce nicméně zůstane i nadále zachována povinnost hradit regulační poplatek za využití lékařské pohotovostní služby nebo pohotovostní služby v oboru zubní lékařství ve výši 90,- Kč.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 1896778

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít