Zápis závodu zahraniční osoby a odštěpného závodu zahraniční osoby do obchodního rejstříku.

Zápis závodu zahraniční osoby a odštěpného závodu zahraniční osoby do obchodního rejstříku.
Zřídí-li zahraniční osoba na území České republiky svůj závod nebo odštěpný závod, zapíše se tento povinně do obchodního rejstříku.

Kdo návrh podá?

Návrh na první zápis závodu
nebo odštěpného závodu zahraniční osoby do obchodního rejstříku podává zahraniční osoba (zřizovatel), která musí rejstříkovému soudu sdělit doručovací adresu na území České republiky, popř. musí být zastoupena osobou s doručovací adresou rovněž na našem území.  K návrhu na první zápis do obchodního rejstříku se primárně přikládá rozhodnutí zahraniční osoby o zřízení závodu resp. odštěpného závodu. 

Návrh na zápis změny

v zápisu může (a to s ohledem na právní teorií dovozenou kvazi právní osobnost závodu resp. odštěpného závodu zahraniční osoby) podat již samotný závod resp. odštěpný závod zahraniční osoby.

Návrh na výmaz závodu

resp. odštěpného závodu zahraniční osoby z obchodního rejstříku podává opět zahraniční osoba (zřizovatel) a k návrhu je nutné předložit rozhodnutí zřizovatele o zrušení závodu resp. odštěpného závodu.

 

Formulář a poplatky

Návrh musí být podán vždy na předepsaném formuláři, opatřen úředně ověřeným podpisem resp. elektronickým uznávaným podpisem a řádně zpoplatněn dle Sazebníku soudních poplatků, který je přílohou zákona č. 549/1991 Sb., o soudních poplatcích (soudní poplatek za první zápis bude činit 6.000,- Kč, v případě změny zápisu činí výše soudního poplatku 2.000,- Kč). Návrh na výmaz závodu resp. odštěpného závodu zahraniční osoby z obchodního rejstříku podává opět zahraniční osoba (zřizovatel) a k návrhu je nutné předložit rozhodnutí zřizovatele o zrušení závodu resp. odětěpného závodu. Návrh na výmaz je osvobozen od placení soudního poplatku.

 

Další informace

Výčet údajů zapisovaných do obchodního rejstříku o závodu zahraniční osoby a odštěpném závodu zahraniční osoby, která má sídlo v některém z členských států Evropské unie nebo v jiném státě tvořícím Evropský hospodářský prostor obsahuje ust. § 50 zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob.

Výčet údajů zapisovaných do obchodního rejstříku o závodu zahraniční osoby a odštěpném závodu zahraniční osoby, která má sídlo mimo členské státy Evropské unie a mimo státy tvořící Evropský hospodářský prostor obsahuje ust. § 49 zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 1931156

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít