Za jakých podmínek může spolek podnikat?

Za jakých podmínek může spolek podnikat?
Spolek je svoji povahou nezisková organizace sloužící k ochraně a uspokojování zájmů, k jejichž naplňování je spolek založen. Hlavní činností spolku (účelem spolku) nesmí být podnikání nebo jiná výdělečná činnost.

Podnikání či jiná výdělečná činnost může tvořit pouze tzv. vedlejší hospodářkou činnost spolku a smí sloužit pouze k podpoře hlavní činnosti spolku, k hospodárnému využití majetku spolku a rovněž ke správě spolku.


Podléhá-li provozování vedlejší hospodářké činnosti udělení živnostenkého či jiného oprávnění, je nutno, aby spolek příslušné oprávnění získal. Bez jeho získání činnost vykonávat nesmí.  

 

Do spolkového rejstříku je spolek povinnen vždy zapsat svůj účel (hlavní činnost); předmět vedlejší hodpodářské činnosti zapíše pouze tehdy, je-li vykonávána.

 

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 1920059

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít