Víme, kdy Vám začnou topit!

pravniservis24.cz
Kategorie: Právní servis 24 - Názory a Komentáře, Právní servis 24 - Nezařazené
Datum: 9. 9. 2015
Tagy: topení
Přečteno: 6455x


Se změnou počasí, která nastala v posledních dnech, přichází otázka, kdy už budou topit. Někdo by si mohl myslet, že teplárny si stanovují, kdy začnou topit podle sebe. Opak je pravdou. Začátek a konec topení je regulován vyhláškou kterou se stanoví pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody, měrné ukazatele spotřeby tepelné energie pro vytápění a pro přípravu teplé vody a požadavky na vybavení vnitřních tepelných zařízení budov přístroji regulujícími a registrujícími dodávku tepelné energie.


Kdy se začíná topit?

 

Vyhláška stanoví tzv. otopné období, to začíná 1. září a končí 31. května následujícího roku. To je období, ve kterém se začíná topit, ale pojďme se podívat jaké jsou bližší podmínky.

 

Dodávka tepelné energie začne pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 st. C, a to ve 2 po sobě následujících dnech, přičemž podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 st. C pro následující den.

 

Jak se stanoví průměrná denní teplota?

 

Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7.00, 14.00 a ve 21.00 hod., přičemž teplota měřená ve 21.00 hod. se počítá dvakrát.

 

K omezení vytápění dojde v případě, že teplota stoupne nad +13 st. C ve 2 dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat pokles této teploty pro následující den. Při následném poklesu průměrné denní teploty venkovního vzduchu pod +13 st. C se vytápění obnoví.

 

Chcete topit mimo otopné období?

 

Pokud byste chtěli topit mimo otopné období, je třeba souhlasu nejméně dvou třetin konečných spotřebitelů, vyžaduje-li to průběh venkovních teplot a připouští-li to technické a zásobovací podmínky.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2195543

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít