Ústavní soud je opět kompletní

Ústavní soud je opět kompletní

Ve středu 10. prosince 2014 jmenoval prezident Miloš Zeman ústavním soudcem pražského advokáta Davida Uhlíře. Nominace místopředsedy České advokátní komory přitom již dříve prošla bez problémů Senátem, když jej jednomyslně doporučil senátní výbor pro lidská práva. Ústavní soud je tak po třech měsících opět kompletní, když ve funkci Uhlíř nahrazuje Ivanu Janů, které mandát skončil v polovině září.


 

JUDr. Uhlíř je expertem na oblast občanského a obchodního hmotného práva a civilního práva procesního, jež v advokacii působí již od roku 1979. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde v současnosti též přednáší. Věnuje se též rozsáhlé publikační činnosti, přičemž kromě zmiňované funkce místopředsedy České advokátní komory je dále rovněž členem její zkušební komise pro občanské, rodinné a pracovní právo.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2195573

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít