Sázíte na sportovní zápasy přes internet? Víme, kde je to legální!

pravniservis24.cz

V době internetu se stalo sázení na sportovní události dostupnějším a také čím dál tím více oblíbenějším. Dnes nemusíte do kamenné pobočky, ale stačí se zaregistrovat a můžete začít sázet. Tuzemské sázkové kanceláře od Vás však zpravidla vyžadují potvrzení registrace na pobočce, kde předkládáte občanský průkaz, který je důkazem o tom, že je Vám více jak 18 let. 


Podívejme se na to, kdy je a není provozování webových stránek sázkových společností a sázení na nich legální.


 

Ministerstvo financí ČR v tomto týdnu zveřejnilo 9 webových stránek, na kterých lze sázet legálně (zdroj: http://www.mfcr.cz/cs/soukromy-sektor/regulace/loterie-a-sazkove-hry/seznam-provozovatelu/2015/seznam-webovych-adres-legalnich-provozov-22559; Ministerstvo financí ČR).

 

Těmito webovými stránkami a společnostmi jsou:

 

Provozovatel

Sídlo

Webové adresy pro internetové kursové sázky

3E PROJEKT, a.s.

25389092

Ostrava

www.3eprojekt.cz *

FORTUNA GAME a.s.

43003575

Praha

www.ifortuna.cz

CHANCE a.s.

28178815

Beroun

www.chance.cz

NET and GAMES a.s.

28330633

Brno

www.kajotbet.cz

SAZKA a.s.

26493993

Praha

www.sazkabet.cz

SLOT Group, a.s.

62741560

Karlovy Vary

www.startip.cz

SYNOT TIP, a.s.

26301091

Uherské Hradiště

www.synottip.cz

Tipsport.net a.s.

28471008

Beroun

www.tipsport.cz

Victoria-Tip, a.s.

26059517

Praha

www.victoriatip.cz

 

Ministerstvo financí zveřejnilo také webové stránky, na kterých lze legálně hrát karetní hry. Těmito jsou:

 

Webové adresy pro internetové karetní hry

Provozovatel

Sídlo

Webové adresy pro internetové karetní hry

multigate a.s.

25912186

Olomouc

www.multilotto.cz

SYNOT TIP, a.s.

26301091

Uherské Hradiště

www.synottip.cz

 

Ze shora uvedeného vyplývá, že sázení na jiných webových stránkách považuje Ministerstvo financí ČR za nelegální, přitom takových společností, které mají webové stránky v české mutaci, případně takové, které jsou v době internetu volně dostupné, jsou nespočet.

 

Proč jsou tyto webové stránky nelegální?

 

Důvodem je skutečnost, že dle loterijního zákona by takové společnosti měly mít povolení Ministerstva financí ČR, které tuto činnost povoluje, a to nejdéle na dobu 10 let. Subjekty, které provozují tuto činnost bez povolení se vystavují hrozbě pokuty až do výše 10.000.000,00 Kč. Hlavním problémem je, že tyto společnosti mají zpravidla sídlo v daňových rájích, tudíž ze své činnosti neodvádějí daně České republice. Případně uložené pokuty jsou však, s ohledem na sídla těchto společností, velmi těžko vymahatelné.

Dalším důvodem je ochrana před tím, aby sázely osoby mladší 18 let, protože těmto sázkovým společnostem postačuje zpravidla zaslání fotokopie občanského průkazu, nedochází již k fyzickému ověření, že občanský průkaz skutečně patří této osobě.

 

Zásadní je však upozornit na to, že osoba, která se účastní sázek na těchto webových stránkách cizozemských sázkových kanceláří porušuje zákaz stanovený loterijním zákonem a sama se tak vystavuje hrozbě uložení pokuty ve výši 10.000.000,00 Kč.

 

Dokud nedojde ke změně loterijního zákona, o které se ve vztahu k těmto sázkovým kancelářím dlouho hovoří, je třeba dle výkladu Ministerstva financí ČR považovat činnost těchto sázkových kanceláří a sázení na těchto webech za nelegální, a proto lze doporučit se sázení na těchto webech vyhnout.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2198267

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít