Předregistrace obchodní firmy

Předregistrace obchodní firmy

Založili jste obchodní korporaci a určili její obchodní firmu (tedy zjednodušeně název), avšak nemáte ještě připraveny ostatní doklady nutné k tomu, abyste mohli podat řádný návrh na zápis obchodní korporace do obchodního rejstříku? Současně chcete mít jistotu, že do doby, než podáte návrh na zápis obchodní korporace do obchodního rejstříku, nebude zapsána jiná obchodní korporace s obchodní firmou, kterou jste si vy zvolili?


Můžete využít nového institutu tzv. předregistrace obchodní firmy.

Návrh na zápis předregistrace obchodní firmy se podává u rejstříkového soudu. Návrh podávají všichni zakladatelé obchodní korporace a k návrhu musí být přiloženo zakladatelské právní jednání obchodní korporace (společenská smlouva resp. zakladatelská listina nebo stanovy).

 

Návrh podléhá soudnímu poplatku ve výši 1.000,- Kč dle Položky 11 Sazebníku soudních poplatků, který je přílohou zákona o soudních poplatcích.

 

Je-li obchodní firma v rámci předregistrace řádně zapsána, nemůže být do obchodního rejstříku zapsána žádná jiná obchodní korporace se stejnou obchodní firmou.

 

V případě, že návrh na zápis obchodní korporace do obchodního rejstříku není podán do 1 měsíce od zápisu předregistrované obchodní firmy, rejstříkový soud z moci úřední tuto předregistrovanou obchodní firmu vymaže.

 

 

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2198220

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít