Praktický návod, jak má vypadat zápis z jednání valné hromady společnosti s ručením omezeným

pravniservis24.jpg

Z konání valné hromady společnosti s ručením omezeným je společnost povinna vyhotovit zápis z jednání valné hromady. 

Co však má takový zápis z jednání valné hromady dle zákona obsahovat a kdo ho vyhotovuje?


Zápis z jednání valné hromady vyhotovuje valnou hromadou zvolený zapisovatel. Pokud by snad valnou hromadou zapisovatel zvolen nebyl, pak zapisovatele určí svolavatel valné hromady. Zapisovatel je povinen vyhotovit zápis z jednání valné hromady do 15 dnů ode dne jejího ukončení a bez zbytečného odkladu ho na náklady společnosti zaslat všem společníkům. Zápis podepisuje jednak předseda valné hromady nebo svolavatel, nebyl-li předseda zvolen, a jednak zapisovatel.

 

Zápis obsahuje:

  1. firmu a sídlo společnosti,
  2. místo, kde se valná hromada konala, včetně uvedení doby (zpravidla se na začátku zápisu uveden čas zahájení valné hromady a na konci zápisu čas jejího ukončení),
  3. jméno předsedy nebo svolavatele a zapisovatele,
  4. rozhodnutí valné hromady s uvedením výsledku hlasování (např. předseda valné hromady přednesl následující usnesení valné hromady……, dal možnost zúčastněným se k němu vyjádřit a následně o něm bylo hlasováno, s tím, že se uvede kolik hlasů bylo pro a kolik hlasů proti, případně kdo se hlasování zdržel, včetně toho, kdo jak ze kterých společníků hlasoval, a dále se uvede výsledek hlasování, tj., zda usnesení bylo či nebylo přijato),
  5. odmítnutí jednatele poskytnout informace (jednatel má možnost odmítnout poskytnout informace např. pokud se jedná o informaci, která je chráněna zvláštním zákonem nebo se jedná o informaci, která je veřejně dostupná)
  6. obsah protestu společníka, jednatele, popřípadě člena dozorčí rady, je-li zřízena, týkajícího se rozhodnutí valné hromady, jestliže o to protestující na valné hromadě požádá (tato skutečnost je důležitá pro následné kroky těchto osob směřujících k zneplatnění usnesení valné hromady).

 

 

Přílohou zápisu z jednání valné hromady jsou předložené návrhy, prohlášení a listina přítomných (ta obsahuje přítomné společníky s uvedením jména a sídla nebo bydliště společníka, popřípadě i jména a bydliště nebo sídla jeho zástupce a počtu hlasů, se kterými tento společník na valné hromadě nakládá; listinu přítomných podepisuje předseda valné hromady nebo svolavatel, zpravidla se také objevuje podpis zapisovatele).

 

Další obligatorní náležitosti zápisu valné hromady může stanovit společenská smlouva společnosti.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2198281

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít