Podoba návrhu na zápis do veřejného rejstříku

Podoba návrhu na zápis do veřejného rejstříku
Podáváte-li návrh na zápis do veřejného rejstříku (obchodního, nadačního, spolkového, společenství vlastníků jednotek, obecně prospěšných společností, ústavů), musíte k tomu vždy použít elektronický, tzv. inteligentní formulář, který je dostupný na webových stránkách Ministerstva spravedlnosti (www.justice.cz).

Vyplněný formulář můžete rejstříkovému soudu zaslat jak v listinné tak v elektronické podobě.

(i) Návrh zasílaný rejstříkovému soudu v listinné podobě musí být opatřen úředně ověřeným podpisem navrhovatele, resp. osoby oprávněné jednat za navrhovatele.

 

(ii) Návrh zasílaný rejstříkovému soudu v elektronické podobě musí být opatřen uznávaným elektronickým podpisem navrhovatele, resp. osoby oprávněné jednat za navrhovatele, nebo musí být zaslán prostřednictvím datové schránky osoby, jež návrh na zápis  podává.

 

Návrh, který nebude ani po výzvě rejstříkového soudu podán na předepsaném formuláři, a který nebude opatřen úředně ověřeným podpisem, resp. elektroniky uznávaným podpisem nebo zaslán prostřednictví datové schránky osoby, která návrh podává, bude odmítnut.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2195655

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít