Od roku 2015 třetí sazba DPH

Od roku 2015 třetí sazba DPH
Od 1. ledna 2015 se zavádí tzv. druhá snížená sazba daně z přidané hodnoty. Tato snížená sazba, prosazená levicovou vládou, dopadá na kojeneckou výživu a potraviny pro malé děti, lékyknihy a hudebniny. Ze snížené sazby zůstávají ovšem výslovně vyjmuty tiskoviny, kde reklama přesahuje 50 % jejich plochy. Zavedení další snížené sazby DPH se od ledna 2015 dotkne též potravin pro osoby s nesnášenlivostí lepku.

Od nového tedy roku v České republice existují tři sazby daně DPH:

- základní ve výši 21 %

- snížená 15 %

- nově se k nim přidává 10 % na shora vyjmenované zboží.

Přidání nové sazby DPH tak fakticky hatí původní koncept sjednocení sazeb daně na 17,5 %, zamýšleného od 1. ledna 2016, prosazeného tehdejší pravicovou vládou ODS a TOP09.

Zůstává nicméně otázkou, zda se zavedení druhé snížené sazby skutečně promítne i do kýženého poklesu cen vybraného zboží, nebo zda ceny zboží dotčeného zůstanou neměnné a rozdíl v DPH tak půjde do kapes prodejcům.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2198374

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít