Návod jak podat návrh na zastavení exekuce

www.pravniservs24.cz

Je proti Vám vedena exekuce, ale máte za to, že jsou zde dány důvody pro její zastavení? 


Pojďme se společně podívat, jak podat návrh na zastavení exekuce a jakým způsobem bude tento návrh projednán

Návrh na zastavení exekuce můžete podat buď ve lhůtě 30 dnů, která je vymezena pro dobrovolné splnění povinnosti na základě výzvy exekutora, po uplynutí této lhůty pak do 15 dnů ode dne, kdy jste se dozvěděli o důvodu zastavení exekuce. Návrh na zastavení exekuce je třeba adresovat exekutorovi, který  vede exekuci (pokud byste ho zaslali exekučnímu soud, pak tento ho předá příslušnému exekutorovi k vyřízení).

 

Návrh na zastavení exekuce by měl obsahovat alespoň:

 

a) vylíčení skutečností o tom, kdy jste se dozvěděli o důvodu zastavení exekuce,

b) označení skutečností rozhodných pro zastavení exekuce a navržené důkazy (k tomu připojit také příslušné listiny).

 

V případě, že návrh neobsahuje shora uvedené skutečnosti, případně je neurčitý, nesrozumitelný, exekutor vyzve k odstranění vad návrhu nebo k jeho doplnění. V případě, že ani přes výzvu vady nebudou odstraněny nebo návrh není doplněn dle poučení exekutora, případně byl podán opožděně, je exekutorem odmítnut.

 

Proti takovému rozhodnutí je přípustné odvolání, přičemž v takovém případě exekutor  usnesení o odmítnutí návrhu zruší a věc postoupí k rozhodnutí exekučnímu soudu.

 

Podá-li účastník návrh na zastavení exekuce, exekutor do 15 dnů od doručení návrhu vyzve další účastníky (zejména oprávněného) exekuce, aby se vyjádřili, zda s návrhem souhlasí, a aby se v případě, kdy nesouhlasí s tvrzeními obsaženými v návrhu na zastavení, vyjádřili k návrhu a předložili listiny k prokázání svých tvrzení.

 

Pokud by všichni účastníci se zastavením exekuce souhlasili, exekutor vyhoví návrhu na zastavení exekuce do 30 dnů od marného uplynutí lhůty k vyjádření nebo od doručení souhlasného vyjádření, nastalo-li dříve. Nevyhoví-li exekutor návrhu na zastavení exekuce, postoupí jej společně s exekučním spisem v uvedené lhůtě k rozhodnutí exekučnímu soudu.

 

Důležité je, že exekuční soud může exekuční řízení kdykoli zastavit i bez návrhu, a to v případě, že během exekučního řízení vyjdou najevo skutečnosti, se kterým zákon spojuje účinky zastavení exekuce. 

 

 

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2198233

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít