Nákupy vrcholí. Jak reklamovat výrobek?

pravniservis24.cz
Vánoční nákupy vrcholí. Nikdy však s jistotou nelze vyloučit, že se něco pokazí a Vy budete muset výrobek reklamovat. V tu chvíli se začnete zabývat tím, od koho jste vlastně výrobek zakoupili, což jistě budete hledat na faktuře.

Dnes se proto podíváme na to, jaké údaje byste měli na faktuře nalézt, ale třeba také na webových stránkách prodávajícího (chápeme tak, že se jedná o podnikatele). Pokud je tam například při převzetí zboží nenajdete, žádejte opravu faktury.

Na faktuře, případně na webových stránkách společnosti, byste měli nalézt:

a) název/ jméno,

b) sídlo,

c) údaj o zápisu v obchodním rejstříku, včetně oddílu a vložky; podnikatel zapsaný v jiném veřejném rejstříku uvede údaj o svém zápisu do tohoto rejstříku; podnikatel nezapsaný ve veřejném rejstříku uvede údaj o svém zápisu do jiné evidence,

d) identifikační číslo.

 

Tyto skutečnosti by měly být na faktuře obsaženy vždy. Prodejci nelze zabránit v tom,aby faktura obsahovala i další údaje, nicméně uvedení těchto údajů nesmí vyvolat klamavý dojem.

 

Jak si ověřit od koho jste zboží zakoupili?

Pamatujte, že pokud shora uvedené informace na stránkách prodávajícího naleznete, není špatné si tyto ověřit na webových stránkách Ministerstva spravedlnosti www.justice.cz (tento postup jsme si popsali v jednom z minulých článků).

 

Pokud je takto ověříte a zjistíte, že jsou správné, pak to lze považovat za jeden ze znaků důvěryhodného prodejce, u kterého se vyplatí nakupovat.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 1920088

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít