Jaký je rozdíl mezi právníkem a advokátem a jak správně vybírat právní služby?

Jaký je rozdíl mezi právníkem a advokátem a jak správně vybírat právní služby?
Poptáváte advokáta? Pravděpodobně i Vy jste již řešili situaci, kdy jste zvažovali využití právníka – profesionála. Ať již jste se pro využití jeho služeb ve finále rozhodli či nikoliv, zde pro Vás máme několik tipů, jak se při výběru právníka nespálit. A vůbec, víte jaký je rozdíl mezi právníkem a advokátem?

 

  1. Ověřte si, zda se skutečně jedná o advokáta. Ne každý právník je totiž současně advokátem, přičemž v České republice jsou oprávněni v obecné rovině poskytovat právní služby pouze advokáti.
  2. Je Vámi zvolený advokát odborníkem na Vaši záležitost? Jinými slovy, vybírejte si vždy dle specializace daného advokáta – i sebelepší specialista na pracovní právo se totiž ne zcela může orientovat ve Vaší záležitosti, týkající se předmanželské smlouvy. Vynikající pomůckou je v tomto ohledu oficiální a aktuální  vyhledávač advokátů na stránkách České advokátní komory nebo zkuste seznam advokátů na webu Právního Servisu 24. Tady najdete advokáty kteří spolupracují s Právní Servis 24 pod štítkem "spolupracující". 
  3. Nerozhodujte se výhradně podle ceny. Jakkoliv je cena při výběru Vašeho právního zástupce bezesporu důležitým kritériem, podezřele levné sazby mohou tak jako i v jiných oblastech odrážet bohužel i ne zcela kvalitní služby.
  4. Někteří advokáti, i ti, spolupracující s Právním Servisem 24, nabízí v některých případech úvodní krátkou konzultaci zdarma. Zkuste se zeptat v Právní poradně Právního Servisu 24.
  5. Je možné využít i poptávku právní služby na www.pravniservis24.cz/poptavka-pravnich-sluzeba a získat a porovnat tak nabídky od více právníků
  6. Dejte na profesionální vystupování. Právní zastoupení samozřejmě nesestává pouze ze schůzek advokát – klient, správný advokát by měl být schopen svého klienta vhodně reprezentovat i na jednáních před soudem či jinými státními orgány.

 

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2190005

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít