Jaké jsou možnosti exekutora při vymáhání výživného?

vymahani-vyzivneho.jpg
Exekutor má několik možností, jak vymoci dlužné výživné. Může využít srážky ze mzdy nebo postihnout bankovní účet povinného. V případě že by tyto způsoby provedení exekuce nevedly k úspěšnému vymožení dlužného výživného, přistoupí exekutor k dalším způsobům provedení exekuce, jakými jsou například prodej movitých nebo nemovitých věcí.

Víte že exekutor může pozastavit řidičské oprávnění?

Exekutor má možnost motivovat povinného k hrazení svých závazků pomocí pozastavení řidičského oprávnění. Tuto pravomoc má pouze exekutor, nikoliv soud, a lze ji využít pouze pro vymáhání dlužného výživného.

 

Další výhody vymáhání výživného soudním exekutorem

Další výhodou vymáhání výživného pomocí soudního exekutora je možnost exekutora sledovat platební morálku povinného i po splacení dlužného výživného. Povinný dále posílá alimenty na účet soudního exekutora, který je předává oprávněnému. Nedojde-li k připsání peněz na účet, může exekutor zvážit postih majetku povinného.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2190045

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít