Jaká je úspěšnost přijetí na právnickou fakultu?

Jaká je úspěšnost přijetí na právnickou fakultu?

Na české právnické fakulty se každoročně hlásí přes 8 tisíc uchazečů. Jaké jsou jejich šance, že v přijímacím řízení uspějí?

Právní obory jsou v České republice vyučovány na třinácti vysokých školách. Největší oblíbenosti se přitom těší právnické fakulty čtyři vysoké školy státní, tj. univerzity v Praze, Brně, Plzni a Olomouci. Co se týče úspěšnosti přijetí uchazečů na zmiňované vysoké školy, tato se dlouhodobě pohybuje okolo 25 %. Ve srovnání s dobou před přibližně deseti lety se přitom jedná o téměř dvojnásobný nárůst.

Statisticky nejobtížnější je v tomto ohledu přijetí na právnickou fakultu v Praze, kde bylo v roce 2014 úspěšných 22 % uchazečů. Největší šance na přijetí měli naopak kandidáti v Plzni, kde uspělo přes 40 % z nich. Co do celkového počtu přijatých studentů pak vévodí Praha s 949 přijatými, na chvostu se umístila opět Plzeň se svými 406 přijatými. 

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2195638

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít