Jak zjistit zda se soudní jednání bude konat, zda nebylo odročeno nebo zrušeno?Praktický návod.

pravniservis24.cz

Zatímco v jiném díle jsme se zabývali webovými stránkami Ministerstva spravedlnosti ČR, v části týkající se rejstříků různých subjektů a části týkající se rejstříku insolvenčního, dnes se podíváme na část týkající se soudů a soudních jednání.


Pokud se jedná o soudy, pak stránky justice.cz poskytují veškeré potřebné informace, které jsou nutné k tomu, abyste mohly vyhledat sídla soudů, stejně jako kontakty na ně.

 

Jak najít okresní soud, jeho adresu nebo objednat se k nahlédnutí do spisu?

 

Okresní soudy jsou rozděleny pod příslušné soudy krajské. To, pod který krajský soud okresní soud spadá stanoví příloha zákona č. 6/2002 Sb., o soudech a soudcích.

V tomto zákoně najdete i to, pod který okresní soud ta která obec spadá. U každého soudu je uvedena adresa a kontaktní údaje.

 

Tyto údaje jsou pro Vás důležité za situace, kdy chcete nalézt adresu soudu (tato se zpravidla na podáních soudu neobjevuje, a to ani například na předvolání k jednání, kromě toho, že na obálce je adresa odesílatele), dále pokud se chcete například objednat na nahlédnutí do spisu, případně pokud chcete zjistit jinou informaci týkající se vašeho řízení.

 

Chcete konkrétní soud zkontaktovat?

Pokud chcete soud zkontaktovat, pak si vždy připravte spisovou značku Vašeho řízení (např. ve tvaru 16 C 54/2015).

 

Dalším kontaktním údajem na soud je např. ID datové schránky, emailová schránka podatelny soudu, apod. Na tyto kontakty lze adresovat Vaše podání soudu, nicméně tato musí být opatřeny elektronickým podpisem, případně odeslány z Vaší datové schránky, pokud tuto máte zřízenou, aby se jimi soud zabýval a byly považovány za podání ve smyslu občanského soudního řádu.

 

Co je infosoud a infojednání?

Neméně důležitou sekcí stránek justice.cz je sekce nazvaná infosoud a infojednání. V těchto sekcích lze zjistit po zadání spisové značky Vašeho případu a soudu u kterého je řízení vedeno, jednak to, zda je nařízeno v období 30 dnů jednání, jednak průběh celého řízení, co do rozhodných událostí, jako je zahájení řízení, nařízení jednání, rozhodnutí ve věci, právní moc rozhodnutí, podání opravného prostředku řádného (odvolání) nebo mimořádného (dovolání), odeslání spisu soudu II. stupně, vrácení spisu soudu I. stupně, apod. U každé události je vždy uvedeno datum, kdy tato nastala.

 

U jednání lze například zjistit, zda se skutečně bude konat, případně, zda nebylo odročeno nebo z nějakého důvodu zrušeno.

 

Náš typ

Doporučujeme se tedy předtím než budete volat na soud podívat do této sekce na Vaše řízení, a teprve pokud nezjistíte potřebné informace na tomto místě, případně si budete chtít tyto prověřit, volejte na příslušný soud. 

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 1920110

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít