Jak vymoci alimenty prostřednictvím exekutora?

vymáhání-alimentů.jpg
Vymáhání výživného pomocí soudního exekutora je nejefektivnějším způsobem, jak získat dlužnou částku. Oprávněnému stačí podniknout dva kroky – obstarat si exekuční titul (například soudní rozhodnutí o přiznání výživného) a zvolit si exekutorský úřad.

Jak vymáhat dlužné výživné prostřednictvím exekutora

Vymáhání dlužného výživného prostřednictvím exekutora má několik výhod. Je rychlejší, efektivnější a pro věřitele méně náročné.

 

Obstarání exekučného titulu

Prvním krokem, který je potřeba udělat, je obstarat si exekuční titul. Tím ve většině případů bude rozhodnutí soudu o přiznání výživného. Poté si oprávněný vybere exekutorský úřad, který bude místo něj vymáhat dlužné výživné.

 

Sepsání exekučního návrhu

Dalším krokem je sepsání exekučního návrhu, se kterým může oprávněnému exekutor pomoci. Tento návrh následně exekutor předloží soudu, který rozhodne o nařízení exekuce a pověří daného exekutora provedením exekuce.

 

Vymáhání dlužné částky a náklady

Od této chvíle je již všechno v rukou exekutora, který může začít vymáhat dlužnou částku. Náklady exekučního řízení se vymáhají společně s dlužným výživným po povinném.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2190022

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít