Dostáváte emailem otravná obchodní sdělení?

Dostáváte emailem otravná obchodní sdělení?

Dostáváte emailem otravná obchodní sdělení?

Také Vám do e-mailové schránky chodí otravná reklamní sdělení a pobídky k návštěvě internetových stránek? Jak s tím můžete bojovat?

V prvé řadě byste měli vědět, že obchodní sdělení Vám mohou být zasílána, pouze pokud jste k tomu dali svůj souhlas. Možná si již ani neuvědomujete, že jste kdy, např. ne zcela vědomě souhlas k zasílání reklamy udělili, v každém případě by v každém reklamním emailu neměla chybět adresa, na kterou byste mohli zaslat informaci o tom, že si nepřeje, aby Vám byly obchodní informace nadále zasílány. Tato adresa přitom obvykle bývá napsána jen velmi nepatrným písmem na konci emailu, vyplatí se proto dostatečně „zapátrat“. 

Někdy stačí na předmětný odkaz pouze kliknout, jindy budete muset na danou adresu napsat zprávu, že si zasílání reklamních sdělení již nepřejete.

Nezafunguje-li tento postup, máte ještě jednu možnost – obraťte se s podnětem na Úřad pro ochranu osobních údajů. Vězte, že pokuta 10 milionů korun, kterou je Úřad oprávněn za porušení povinnosti uvést možnost, jak se z odběru reklamních sdělení odhlásit, bude pro drtivou většinu odesílatelů již dostatečným strašákem a motivací k nápravě.

 

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2198327

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít