Click-wrap smlouvy

click-wrap-smlouvy.jpg
Click-wrap smlouvy jsou jedny z nejrozšířenějších smluv, které se mohou uzavírat online. Společně s click-through a browse-through se jedná o pravé online smlouvy. Smlouvy typu click-wrap typicky používají ke stvrzení obchodních podmínek tlačítko „Souhlasím“. Zaškrtnutím pole u nápisu „Souhlasím“ uzavíráte oficiálně smlouvu.

Jak probíhá uzavírání "click-wrap" smluv?

Již sám název napoví, jak probíhá uzavírání smluv. Slovo „Click“ znázorňuje kliknutí myši nebo touchpadu. „Wrap“ zase v přeneseném slova smyslu můžeme přeložit jako uzavření nebo zrealizování daného obchodu.

 

Proč click-wrap a ne klasická "hard-copy" smlouva?

Důvodem vzniku tohoto smluvního typu byla možnost rychlého, jednoduchého a pro všechny přístupného uzavírání smluv na internetu. A tyto funkce jsou důležité i pro současnou moderní dobu. Ve spěchu, ve kterém žijeme, je pro nás tento smluvní typ nejjednodušším, nejméně časově náročným a efektivním způsobem uzavírání smluv.

 

Nejběžnější případy "click-wrapů"

Nejběžnějším případem tohoto smluvního typu je uzavření licenční smlouvy nebo nákup v e-shopu. Při instalaci software nebo při jeho prvním spuštění se zákazníkovi ukáže dialogové okno s licenčními podmínkami. Pod nimi se nachází možnost zaškrtnutí pole s nápisem „Souhlasím s licenčními podmínkami“ nebo jen „Souhlasím“, „Ano“ atd.

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2190129

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít