Chcete podat návrh na oddlužení, tak řádně počítejte!

pravniservis24.cz

Jednou ze základních podmínek, kterou je nutné splnit při prohlášení způsobu řešení úpadku oddlužením je, že hodnota plnění, které by při oddlužení obdrželi nezajištění věřitelé, musí být vyšší než 30 % jejich pohledávek, ledaže tito věřitelé s nižším plněním souhlasí.


Řádně spočítejte všechny své pohledávky!

Z tohoto důvodu je při zvažování toho, zda podáte návrh na oddlužení, který bude úspěšný, řádně počítat všechny své pohledávky. Důležité je, že pohledávky musíte počítat včetně příslušenství, tj. smluvních úroků, či zákonných úroků z prodlení. Příslušenství mnohdy navýší jistinu pohledávky výrazným způsobem a jedná-li se o starý dluh, může se blížit částce rovnající se jistině samotné.Tuto skutečnost dlužníci mnohdy opomenou, a následně se tak nevyhnou nepříjemné situaci, kdy hrozí, že jejich návrh nebude úspěšný.

 

Nebyl váš návrh na oddlužení úspěšný?

Pokud se již tak stane, tak pokud takový dlužník nemá dostatek vlastních příjmů, aby uhradil pohledávky do výše alespoň 30%, má ještě možnost výsledek jednání insolvenčního soudu o jeho návrhu zvrátit.

 

Jak může dlužník dosáhnout na oněch magických 30%?

 

Děje se tím způsobem, že:

1) dlužník uzavře se třetí osobou darovací smlouvu, na základě které je mu poskytnut jednorázový dar, který bude použit na úhradu pohledávek věřitelů, nebo 

2) uzavře smlouvu o důchodu, na základě které je poskytována částka měsíčně, a tato je opětovně použita na úhradu pohledávek. V takových smlouvách se může objevit podmínka, která její účinnost bude vázat na prohlášení soudu o způsobu řešení úpadku oddlužením. Díky tomu dlužník dosáhne na oněch magických 30%.

 

S ohledem na shora uvedené je tedy vždy nutné zvážit veškeré pohledávky Vašich věřitelů a na tyto se řádně připravit. 

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 1931140

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít