Bizarní předpisy EU. Kdy banán přestává být banánem?

Bizarní předpisy EU.  Kdy banán přestává být banánem?

S Evropskou unií na věčné časy a nikdy jinak

Dnešní poněkud odlehčený příspěvek Vám představí některé z poněkud absurdních předpisů, kterými se dokázali euroúředníci prezentovat.

1. Zákaz nafukování balónků dětmi mladšími 8 let.

Ano, čtete správně. Podle nařízení EU si totiž děti mladší 8 let nebudou moct bez dozoru dospělého sami nafouknout pouťový balónek. Alespoň že u papírových frkaček byli europoslanci shovívavější, když tyto zpřístupnili již 15 letým.

 

2. Předepsané zakřivení banánů

Dalším bizarním předpisem EU je nařízení upravující normy jakosti banánů. V něm se lze např. dočíst, že banány MUSÍ být prosty anomálního zakřivení. V opačném případě již pravděpodobně banán přestává být banánem…

 

3. Marmeláda již není marmeládou

Podle nařízení z roku 2004 není dále možné používat názvu „marmeláda“ pro zavařeniny, neobsahující citrusy. Nestačili jste této normě dosud svůj slovník přizpůsobit? V tom případě je nejvyšší čas si zvykat na pojmy jako ovocná pomazánka apod.

 

Kromě shora uvedených platných norem se musela EU zabývat i dalšími obskurními návrhy, které však nakonec realizovány nebyly. Jedním z nich je například žádost o dotaci z důvodu nepřístupu k moři, zákaz nošení bot na jehlách pro kadeřnice či garance pracovního místa osobám mladším 25 let věku,…

zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2195598

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít