10 základních prvků, které musí mít moderní web advokátní kanceláře

10 základních prvků, které musí mít moderní web advokátní kanceláře
Co by na stránkách nemělo chybět?

Ať již jste advokátem s dlouholetou praxí nebo začínajícím advokátem na menším okresním městě, jedno byste měli mít společné – internetové stránky. Kvalitní internetové stránky jsou totiž neopominutelným způsobem, jak zaujmout a oslovit potenciálního klienta.

Jak tedy internetové stránky advokátní kanceláře uspořádat?

Za prvé, svěřte tvorbu stránek profesionálovi. Jakkoliv si o sobě myslíte, že máte dostatečné znalosti v programování stránek, je tu zcela jistě odborník, který Vaše dovednosti překoná. Věřte, jedná se o investici, která se Vám několikanásobně vrátí. Ostatně, není horšího než stránky, jejichž design klientovi evokuje 90. nebo ještě dřívější léta. Tak jako i Vy znáte aktuální právní předpisy, stejně tak by měly odrážet trendy současné doby i Vaše internetové stránky.


  1. Jasné prohlášení o zaměření firmy. Specializujete se na rozvody, odškodnění, nebo na duševní vlastnictví? Musí to být na stránkách jasné.

  2. Fotky. Zvažte skupinový snímek obsazení advokátní kanceláře a navíc i jednotlivé snímky zaměstnanců. Někteří klienti mohou mít vůči právníkům velký respekt a fotky tak mohou lidem ukázat, že jejich advokát je lidská bytost. Ujistěte se, že právníci se na fotkách usmívají.

  3. Zářící hodnocení. Máte-li klienty ochotné vaši práci ohodnotit, zveřejněte příspěvek nebo doporučení buď anonymně nebo s iniciály místo jmen. Pokud vaše firma vyhrála mediálně známý případ, zveřejněte titulek.

  4. Ceny právních služeb  (pokud ceny nejsou příliš vysoké). Potenciální klienti chtějí mít představu o tom, jak moc jich bude právní služba stát. Pro právníky zaměřující se na případy odškodnění bude stačit třeba prohlášení, "platíte až v případě úspěchu ve věci“.

  5. Kontaktní informace. Telefonní číslo advokátní kanceláře by mělo být viditelné a zřetelné a ne uvedené malým písmem v dolní části stránky. Stránka by také měla mít webový formulář, kde klient může zanechat kontakt a stručný popis právní otázky.

  6. Snadná navigace. Odolejte nutkání být příliš inovativní. Fantazii se meze nekladou ale nepředpokládejte, že všichni klienti jsou tak technologicky důvtipný - fakt ne.

  7. Úspěšné příběhy. Do konceptu včleňte stránku s přehledem zajímavých kauz, případů či vítězství. Odolat však nutkání použít typický právní žargon. Texty by měly být srozumitelné pro každého!

  8. Často kladené otázky. Víte jaké jsou typické otázky prvních klientů, sepište tedy odpovědi v sekci FAQ. Rovněž zvažte integraci stránky  "Co můžete očekávat".

  9. Odkazy na příslušné internetové stránky. Pokud se na něco specializujete, uveďte odkazy na důvěryhodné stránky zobrazující další relevantní informace k dané oblasti. Pokud se na případ vaší firmy vztahuje televizní zpráva, přepojte video YouTube s vaší stránkou.

  10. Aktualizace. Udržujte svou stránku aktuální a pravidelně přidávejte nový obsah, třeba příběhy o úspěchu, osvědčení, novinky a další. Udělejte to každé čtyři až šest týdnů, nechcete, aby návštěvník webu viděl zimní obsah v červenci.
Právní Servis 24

Inovace na poli právního oboru v ČR, v oblasti outsourcingu, spolupráce a využívání obchodních procesů, postupů, technologií a nástrojů k tomu, jak se specializované právní služby dodávají občanům a firmám efektivně. Značka s využitím technologií jednak přibližuje klienta a právníka, bez ohledu na to, jde-li o firmu nebo občana, a umožňuje přístup ke spolupracujícím advokátům i online po celé ČR.  Zejména chceme ale pomoct firmám a podnikatelům praktickým způsobem zlepšit jejich efektivitu a kvalitu poskytování právních služeb. Právní servis 24 spolupracuje se specializovanými advokáty a  zkušenými ex-korporátními a ex-firemními právníky, kteří jsou zpravidla zároveň advokáty, a tudíž firmám rozumějí zevnitř, dokáží se rychle zorientovat v dané problematice a poskytovat kvalitní služby za rozumné ceny.


zpět na úvodní stranu blogu

Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2195568

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít