Právní Servis 24 - Blog praktické právní tipy, informace, názory | od právníků

Inovace pro advokáty! Přichází nástroj pro obsahový marketing

Pokud je zde v ČR jeden portál, kde chcete být registrovaní, tak je to portál Otázka na právníka. Interaktivní nástroj pro internetovou prezentaci advokátů a advokátních kanceláří a pro jejich SEO a obsahový marketing. Používejte tento nástroj jako doplňek k Vašim stránkám a marketingovým řešením! Proč se registrovat?

Otázka na právníka - digitální nástroj pro prezentaci advokátů

Projekt, který na českém internetu dosud citelně chyběl, ale ve světě je běžný!  "Právní Uber" - nová online služba Otazkanapravnika.eu usnadňuje firmám, podnikatelům i občanům přístup k advokátům. Moderní a inovativní nástroj s přidanou hodnotou i pro advokáty - jim pak dává možnost interakce, tvorby obsahového marketingu a prezentace své specializace. Základní znaky pracovní smlouvy

Pracovní smlouva patří mezi smlouvy, kterou většina z nás snad alespoň jednou za život musí uzavřít. Pojďme se podívat na to, jaké základní znaky by pracovní smlouva měla mít. Předně je nutné konstatovat, že pracovní smlouva a jekékoliv její změny musí být vždy prováděny písemně. To znamená, že nikdy nelze uzavřít pracovní smlouvu pouze na „dobré slovo“ a na toto „dobré slovo“ se následně odvolávat.Je smlouva v cizím jazyce platná?

Kauza se týkala slevového portalu společnosti Slevomat.cz, s.r.o. a jednoho restauračního zařízení v Praze – Prague Beer Museum (společnost SAGO, spol. s r.o.). Předmětem sporu před soudem byla smlouva, která byla uzavřena v provozovně Prague Beer Musemum, přičemž za tuto společnost jednal příslušník cizí státní příslušnosti (neznalý českého jazyka), který podepsal smlouvu v českém jazyce. Před uzavřením smlouvy s ním však bylo jednáno o podmínkách celého kontraktu v jazyce anglickém.


Pozor na právní vady nemovitosti

Ve smlouvách o koupi nemovitosti se standartně objevuje formulace, že nemovitost netrpí žádnými právními vadami, vyjma těch, které jsou v ní výslovně uvedeny, případně těch, které jsou zjevné z výpisu z katastru nemovitostí. Velmi často bývá porušení této povinnosti, tj. skutečnost, že nemovitost právní vady má, sankcionováno smluvní pokutou.


Je odsouzený něco víc než „obyčejný“ dlužník?

autor: RC, Kategorie: Právní Servis 24, Právní servis 24 - Právní tipy, Datum: 7. 10. 2016

Dlužník byl odsouzen za trestný čin, za což mu byl udělen trest odnětí svobody. Současně však byl také na jeho osobu prohlášen v rámci insolvenčního řízení úpadek. Insolvenční správce pak v rámci tohoto řízení zpeněžoval majetek dlužníka. A co dlužníka nenapadlo?


Hledejte články podle slova nebo výrazuKategorie
Nenechte si ujít už žádný článek - sledujte nás na Facebooku!


Nebo se přihlašte k odběru článků a novinek přímo na Váš email!Štítky


Archiv


Statistiky

Článků 294
Přečtení 2190086

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít